Головна Оптика Фари Передні фари

Передні фари

Фільтри
← Назад
Сортувати:
На сторінці:
Filters
Зберегти у PDF
Підготовка файлу...
Передні фари від до
У такому діапазоні немає товарів.

    Передні фари: будова, різновиди, як замовити

    Передні фари: будова, різновиди, як замовити

    Оптика відіграє важливу роль у конструкції автомобіля, безпосередньо впливаючи на видимість на дорозі та безпеку всіх учасників руху. Основу оптики будь-якого транспортного засобу складають передні фари.

    Будова передніх фар

    Усі фари передбачають наявність 3 компонентів:

    • рефлектора;
    • джерела світла;
    • розсіювача.

    Рефлектор відповідає за відбиття і посилення світла від лампочки. Він формує світловий потік і направляє його на певну ділянку дороги. Основу рефлектора становить скло або пластик. Відбивний шар напилюється металом.

    Рефлектори класифікуються на:

    • параболічні - вирізняються простою формою, не передбачають коригування яскравості та напрямку потоку, зустрічаються в недорогих фарах;
    • вільної форми - мають різні зони, завдяки чому потік світла менше сліпить зустрічний потік і водія, промінь спрямований з мінімальними втратами енергії;
    • лінзовані - найдорожчі і найпросунутіші, відрізняються динамічною конструкцією, через що потребують періодичного регулювання.

    Як джерело світла в передніх фарах використовуються галогенові лампи, світлодіоди, ксенон.

    Розсіювач направляє і розсіює потік світла, який відбився від рефлектора. Він має складний профіль, що розділяє промінь світла на окремі пучки. Також розсіювач виступає як захисний елемент, запобігає потраплянню всередину вологи, піску, дорожнього сміття.

    Типи фар за їхнім призначенням

    Передні фари поділяються на:

    • дальнє світло;
    • ближнє світло;
    • протитуманні фари;
    • денне світло.

    Дальнє світло в автомобілі необхідне для освітлення узбіччя і дороги на відстані від 100 метрів, даючи змогу водієві своєчасно зреагувати на перешкоди. Фари випромінюють вузькоспрямований потік світла.

    Ближнє світло охоплює частини узбіччя і дорогу перед транспортним засобом на відстані близько 60 м. Воно не сліпить зустрічний транспорт. Фари ближнього світла спрямовуються не вперед, а вниз.

    Протитуманні фари покликані збільшити видимість у снігопад, дощ, густий туман, за сильної задимленості або запиленості дороги. Інша оптика в подібних умовах малоефективна. Протитуманні фари розподіляють потік світла по вертикалі, через що він падає нижче рівня пелени дощу, туману.

    Денне світло використовується для позначення транспортних засобів вдень. Спочатку замість нього застосовували фари ближнього світла. Але сьогодні всі нові автомобілі комплектуються денними ходовими вогнями із заводу.

    Джерела світла

    Найдоступнішими в ціновому плані вважаються фари з галогеновими лампами. Вони відрізняються простою конструкцією, стійкістю до вібрацій, непоганим рівнем світності. Термін служби подібних джерел світла зазвичай не перевищує 2 тисячі годин.

    Ксенонові лампи мають яскравість, яка наближена до сонячного світла. Вони гарантують гарне освітлення вночі, вирізняються економічністю, а ресурс може досягати 10 тисяч годин. Вартість ксенонових ламп істотно вища, ніж галогенових. Використовувати ксенон дозволяється тільки в фарах з лінзованим рефлектором, в іншому випадку вони будуть сліпити зустрічний потік транспорту.

    Світлодіодні фари передбачають наявність блоку, в який входить кілька світлодіодів. Вони характеризуються високою інтенсивністю світіння при мінімальному споживанні електроенергії. Термін служби перевищує 10 тисяч годин. Основний недолік - висока ціна. Також у разі виходу з ладу одного діода, заміні підлягає весь блок. Світлодіодні фари, як і ксенонові, комплектуються лінзованими рефлекторами.

    Як вибрати передні фари?

    Підбір передніх фар здійснюватимуться виходячи з таких факторів:

    • модель транспортного засобу - конструкція повинна передбачати використання конкретного типу фар;
    • умови експлуатації - якщо автомобіль регулярно експлуатується в погану погоду, на бездоріжжі, то необхідне більш потужне освітлення;
    • бюджет - якщо він обмежений, то можна придбати фари зі стандартним рефлектором і галогеновими лампами, їхніх характеристик достатньо для безпечного переміщення дорогами загального користування.

    Якщо немає часу на осягнення всіх тонкощів вибору фар, то звернутися за порадою можна до фахівців інтернет-магазину "Vnedorognik". Також у нас є власне тюнінг-ательє, на базі якого виконується тюнінг автомобілів, зокрема з установкою оптики.

    Каталог магазину включає передні фари провідних виробників для популярних моделей позашляховиків і не тільки. Якість, прийнятний рівень цін, швидку доставку гарантуємо.

    Дізнавайтеся про нові акції першими!