Силовий бампер для позашляховика - допоміжне обладнання, яке встановлюється на передню (або задню) частину автомобіля з метою захисту його корпусу від пошкоджень під час ДТП і різних зіткнень. На відміну від рідних, посилені бампера розраховані на більш серйозне навантаження і більш жорсткі умови експлуатації. Як правило, їм віддають перевагу оффроуд-спортсмени і любителі бездоріжжя.
Залежно від місця кріплення, можна купити бампери двох видів:
На перші можна легко встановити лебідку, на другі - "хвіртку" з запаскою.
При виборі бампера для позашляховика також слід звернути увагу на матеріал, з якого він, власне, виготовлений. Бампери з пластику і легких сплавів підходять для установки фар, антени і навіть лебідки (іноді), але вони не здатні забезпечити хороший рівень захисту, на відміну від металевого.
Наступне, що потрібно взяти до уваги - це кут схилу. Деякі силові бампери посаджені занадто низько і знижують передній кут звіса автомобіля. Варто вибирати такий бампер, який буде розташовуватися досить високо. До того ж, дуже важливо, щоб у нього не було виступаючих або гострих кутів.
Слід зауважити, що не на кожне авто є сенс ставити дану металеву конструкцію. Наприклад, на УАЗ (не патріот) ще з заводу встановлено дуже міцний і легкий бампер. Ставити на нього посилений можна лише в тому випадку, коли автомобіль застосовується на проблемній місцевості або ж потрібно вмонтувати лебідку. В інших випадках - рідного бампера буде цілком достатньо.
Також рекомендується встановлювати бампер силовий тільки на рамні автомобілі, так як його монтаж на позашляховик з несучим кузовом не принесе істотних привілеїв на бездоріжжі.
Силовий бампер - це платформа для установки цілого ряду аксесуарів, які зроблять Вашу поїздку безпечнішою.
У сучасних автомобілях зі стандартним бампером розміщено багато чутливих елементів, тому, при установці силового важливо переконатися, що він забезпечує достатній захист знизу. Перевірте, що посилений бампер передбачає можливість прикріпити заводський буксирувальний гак.
При русі по дорогах загального користування клюз лебідки не повинен виступати за передню фронтальну площину бампера. Замість роликів рекомендується використовувати чавунний клюз для сталевого тросу, алюмінієвий або пластиковий - для синтетичного тросу.
У транспортному положенні трос лебідки повинен бути надійно закріплений і натягнутий за буксирувальне вушко.
Установка бампера повинна здійснюватися в спеціалізованих сервісних центрах.
Не допускається ослаблення затяжки кріплення, перетирання проводів, експлуатація пошкодженого бампера.
Рекомендований проміжок між бампером і кузовом повинен становити 10-15 мм. Допускається незначне локальне збільшення або зменшення проміжку в окремих місцях.
Силовий бампер по праву вважається хорошим вкладенням для власника позашляховика, який збирається в поїздку у віддалені райони. Вибирайте бампер, який буде повністю інтегруватися з Вашим автомобілем і забезпечить достатній рівень захисту в екстрених випадках. Також звертайте увагу на конструкцію і технології його виробництва.