Враження – скаже більшість. А для того, щоб щось побачити, туди потрібно дістатися. А де ж взяти для цього достатньо енергії? З їжі звичайно. Але ж не нести з собою купу каструль і сковорідок для приготування? Для цього і потрібен спеціальний туристичний посуд, який дозволить вам приготувати трапезу, не перевантажуючи ваше спорядження. Від звичайного посуду він відрізняється за вагою, компактністю та гігієнічністю.
Кількість приладів і ємностей безпосередньо залежить від кількості людей і раціону харчування. Головні критерії при виборі страв можна умовно описати в цій таблиці:
Це один з головних критеріїв, за яким вибирають посуд. Різні виробники посуду для туристів пропонують комплекти, що розраховані на певну кількість персон. Такі набори мають одну величезну перевагу − виробник проектує їх з властивістю складатися один в інший, як матрьошку, займаючи таким чином мінімум місця у вашому багажі. До того ж, за рахунок різноманітності вибору, вам не важко буде знайти потрібний набір саме для вас. А роздільний посуд дозволить вам взяти тільки необхідне, заощадивши кошти. І такий підхід має право на життя, хоч більшість і вважає за краще вибирати комплектні рішення.
Обираючи матеріал товару, ви повинні відштовхуватися від того, як він буде використовуватися. Чим гірше якість і тип матеріалу - тим недовговічніше він буде. Нижче ми навели короткий список властивостей кожного з популярних матеріалів, з яких компанії виробляють посуд для походів і туризму.
Алюміній − м'який сплав, який коштує дешево, важить мало і добре прогрівається. Але легко мнеться і піддається подряпинам. Краще вибирати моделі з анодованого алюмінію, так як вони більш захищені від зовнішніх впливів.
Нержавіюча сталь − твердий і надійний матеріал, який набагато міцніший за алюміній. Однак він важкий, коштує дорожче, та дещо гірше проводить тепло. Для відкритого багаття це відмінний варіант.
Титан − легкий і міцний сплав, який не дряпається, має відмінну теплопровідність та не боїться корозії. Недоліком в цьому випадку є його висока ціна.
Пластик (Силікон) − товари з цього матеріалу підійдуть для споживання їжі, але не для готування. З нього матеріалу роблять хороші герметичні контейнери, які будуть до речі у поході.
Чавун – надійний і міцний сплав для великого багаття. Його часто використовують у великих сковородах та казанках, які розміщують над багаттям. Важкий, але довговічний чавун прослужить вам дуже довго. Відмінний варіант для кемпінгу чи автомобільних вилазок.
Озброївшись цією інформацією, ви зможете визначитися з тим, яку посуд вибрати для вашої подорожі. Головне не забувайте обирати її оптимальну кількість в розрахунку на число персон та страв, що ви будете готувати. Отримати допомогу з вибором потрібного варіанту ви завжди можете в нашому інтернет-магазині, звернувшись до фахівців, які вислухають ваші уподобання і знайдуть найкраще рішення.