Зміст
- Про виробника
- Розпаковка
- Комплектація
- Функції
- Монтаж і підключення
- Законне використання
- Купити сирену та стробоскопи для автомобіля
Забезпечення безпеки на дорозі - обов`язкове завдання кожного учасника дорожнього руху. Особливо це стосується спецтехніки, наприклад охоронних, поліцейських, пожежних, оперативно-піротехнічних служб. Адже працівники часто спішать на виклик, тому ці транспортні засоби потребують додаткового світло-акустичного обладнання для попередження інших про їх рух.
У цій статті ми оглянемо сигнальний гучномовний пристрій для автомобіля, а саме сирену Стріла С-2009 С потужністю 150 Вт з можливістю керування не тільки звуковими, а й візуальними елементами. Вкінці матеріалу ви знайдете корисну інформацію про те, як отримати дозвіл на встановлення такого обладнання на власний транспортний засіб.
Про виробника
Українська компанія SIGNAL GROUP виготовляє додаткове спеціальне обладнання для автотранспорту вже майже 25 років. Також вона є представником в Україні провідних світових компаній із виробництва світлосигнальних елементів Premier Hazard (Великобританія) та Code 3 (США).
Розпаковка
Пристрої постачаються в картонних коробках із логотипом виробника SIGNAL GROUP.
Гучномовець та система керування знаходяться в окремих упаковках.
Комплектація
У набір сирени входить:
- динамік (122 дБ);
- блок-підсилювач 12 В;
- мікрофон-маніпулятор;
- кріплення для мікрофона з 2 шурупами;
- кабель для живлення;
- подовжувач.
Світлодіодні фари-спалахи продаються окремо.
Функції
Керування здійснюється за допомогою дротового маніпулятора. Він обладнаний мікрофоном для відтворення звуку на гучномовці, а також 6 кнопками для керування світловими та звуковими сигналами:
- Ввімкнення/вимкнення.
- Перемикання 3 режимів сирени (Wail, Yelp, Hi-Lo).
- Клавіша Air Horn.
- 2 канали для керування двома світловими елементами.
- Кнопка ввімкнення світлових та звукових сигналів (на 10 секунд для проїзду перехрестя).
Клавіші, які відповідають за керування фарами, можна підключити як до світлодіодних стробоскопів, так і до проблискового маяка на даху машини.
Монтаж і підключення
Підсилювач встановлюється в салоні автомобіля, як правило, під панеллю приладів. Кабель живлення підключається або безпосередньо до акумулятора, або до гнізда прикурювача.
За допомогою подовжувача до блока під`єднується мікрофон-маніпулятор. Для нього є спеціальне кріплення, монтаж якого можна здійснити на панель приладів автомобіля.
Динамік призначений для встановлення на дах транспортного засобу.
У комплекті зі стробоскопом є 2 шурупи, посередництвом яких здійснюється їх монтаж в/за решітку авто.
Законне використання
Купити спеціальні звукові та світлові пристрої можна без проблем. А от для їх встановлення й експлуатації на окремому транспортному засобі потрібен дозвіл.
Фари-спалахи бувають білого, жовтого, синього та червоного кольорів. Відповідно до українського законодавства:
- червоні стробоскопи мають право використовувати тільки автомобілі патрульної поліції або інших підрозділів Нацполіції, на які покладено обов`язки із забезпечення безпеки дорожнього руху;
- маячки синього кольору можна кріпити на авто для перевезення осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона, і на транспортних засобах, призначених для виконання оперативних завдань;
- жовті встановлюються на автомобілі охоронних служб;
- про правила монтажу додаткових фар білого кольору читайте тут.
Дозвіл на використання спеціальних звукових сигнальних пристроїв, а також “мигалок” синього чи жовтого кольорів можна отримати у сервісному центрі МВС України, надавши перелік необхідних документів (його можна взяти на порталі Дія). Така послуга коштує 68 грн, а строк надання становить 10 робочих днів. Штраф за незаконне використання спецсигналів - 8500 грн з конфіскацією пристроїв.