Щоб забезпечити продуктивну роботу двигуна автомобіля без збоїв і "захлинань" при поїздках по невеликих водоймах слід використовувати шноркель. Дане пристосування являє собою пластикову трубу, яка закріплюється до крила авто і призначається для нагнітання повітря зовні, а не з моторного відсіку. Завдяки чому - виключаються гідроудари, сильно ушкоджуючі шатуни транспортного засобу.
Основні переваги зовнішнього повітрозабірника
- Запобігає потраплянню вологи в мотор автомобіля. В обов'язковому порядку рекомендується встановити шноркель при частій їзді по бездоріжжю і невеликих водоймах. В протилежному випадку, можна отримати серйозні проблеми. По-перше, потрапивши в середину броду машина просто «сяде» в нього, а рятувати її доведеться за допомогою лебідки або буксира. По-друге, навіть мінімальна кількість води може викликати поломку шатунів, відновити які можна лише повністю перебравши двигун.
- Захищає від пилу. При пересуванні грунтовими дорогами, бездоріжжям та іншими місцями, вагомо підвищується навантаження на аерофільтр. Даний факт сприяє надмірному засміченню фільтруючого елемента і погіршенню тяги. Однак, це проблема легко вирішується шляхом установки зовнішнього повітрозабірника.
- Покращує динаміку транспортного засобу. Встановивши повітрозабірник, можна значно зменшити витрату палива авто. Це відбувається завдяки підвищенню ККД шляхом сильного припливу прохолодного повітря в мотор.
Установка шноркеля - послідовність дій
Перш, ніж приступити до установки шноркеля, потрібно подбати про наявність необхідних інструментів і витратних матеріалів. Як правило, монтаж не обходиться без наступних пристосувань:
- 10-міліметрової дрилі і 4-міліметрового свердла;
- електричного лобзика;
- поліуретанового герметика;
- антикорозійної грунтовки;
- малярного скотча;
- лінійки;
- маркера;
- клепочного пістолета;
- комплекту гайкових ключів.
Інструментарій підготовлений - можна прозпочинати установку, що складається з наступних етапів:
- Насамперед - знімаємо колесо і захист крил, розташовані з боку встановлюваного шноркеля. Щоб здійснити підйом автомобіля використовуємо домкрат;
- Далі - від'єднуємо резервуар аерофільтру і патрубок, що відповідає за нагнітання повітря;
- Потім - визначаємо, чи щільно прилягає шноркель до авто. Щоб перевірити це - прилаштовуємо його до кузова, відзначаємо контури і оцінюємо отвори, що утворилися;
- Далі - вимірюємо діаметр вхідного зазору на шноркелі (наносимо розмітку у вигляді кола відповідного діаметру (плюс 1-2 мм));
- Посередині кола свердлимо щілину, використовуючи 4-міліметрове свердло. Після цього - лобзиком робимо отвір по раніше зазначеному діаметру;
- Не забуваємо і про кріплення кузовної деталі. Застосовуючи свердло, довжиною 10 міліметрів, робимо щілини в крилі автомобіля і обробляємо їх ґрунтовкою на краях;
- Слідом за цим - встановлюємо зовнішній повітрозабірник і закріплюємо його болтами;
- Завершуємо установку обробкою герметиком вхідного патрубка і з'єднанням його (використовуємо гофру) з бачком аерофільтру. Два краї гофри надійно затягуємо хомутами.
Важливо! В обов'язковому порядку перевірте шноркель на предмет справності. Для цього - заведіть мотор авто і покладіть поліетиленовий пакетик до оголовка. Якщо з герметичністю все добре - пакетик порветься під потоком повітря, який всмоктує шноркель. У зворотному випадку - заново огляньте всі з'єднання і загерметизуйте їх.
Якщо ви часто колесите запиленими путівниками, тоді шноркель є не додатковою, а навіть обов'язковою конструкцією для забезпечення захисту автомобіля. Яку модель придбати і якому виробнику віддати перевагу - вирішуйте самі. Однак пам'ятайте, що продуктивна робота повітрозабірника залежить і від правильного монтажу. Тому, настійно рекомендуємо не займатися ним самостійно, а звернутися в спеціалізовані сервіси для правильної і, що найголовніше, безпечної установки.
На Vnedorognik.ua можна замовити шноркель, який ідеально "сяде" саме на Ваш позашляховик. У нашому каталозі представлені тільки оригінальні вироби за демократичною ціною і швидкою доставкою по всій території України.
Хочете докладніше дізнатися, що таке шноркель і для чого він потрібен? Тоді ця стаття виключно для Вас⬇
Читати детальніше: "Що таке шноркель?"